ΠΣΚ Αθήνα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24013
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΠΣΚ Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Ιαν 2023, 19:09

Αν επισης, κατεβεις κέντρο και γουσταρεις μπεργκεροκατάσταση, θα πας Tarantino στο Κουκάκι.
Βασικά, θα σου πρότεινα να κατέβεις κέντρο μόνο και μόνο για αυτό!

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12542
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: ΠΣΚ Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 03 Ιαν 2023, 19:09

Cecily Anne έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:09
vantono έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:07
Lugozzi έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:04
Ευχαριστώ παιδιά!

Για ινδικο φαγητό που λέτε?
Δεν ξερω για Φιλαδέλφεια συγκεκριμένα. Αλλά αυτό ειναι πολυ δυνατή επιλογη http://www.naanwich.gr/

Αν θες κινέζικο, φευγουμε αρκετά πιο πάνω (Κηφισιά) ή αρκετά πιο κάτω (Γλυφάδα). https://www.goldenphoenix.gr/
Εγώ για Ινδικό πάω Μοναστηράκι στο Naanwich.
αυτο εβαλε και ο βαντονος :003:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24013
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΠΣΚ Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Ιαν 2023, 19:10

Cecily Anne έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:09
vantono έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:07
Lugozzi έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:04
Ευχαριστώ παιδιά!

Για ινδικο φαγητό που λέτε?
Δεν ξερω για Φιλαδέλφεια συγκεκριμένα. Αλλά αυτό ειναι πολυ δυνατή επιλογη http://www.naanwich.gr/

Αν θες κινέζικο, φευγουμε αρκετά πιο πάνω (Κηφισιά) ή αρκετά πιο κάτω (Γλυφάδα). https://www.goldenphoenix.gr/
Εγώ για Ινδικό πάω Μοναστηράκι στο Naanwich.
Αυτό του έστειλα παραπάνω. :003:

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20353
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΠΣΚ Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 03 Ιαν 2023, 19:10

vantono έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:10
Cecily Anne έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:09
vantono έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:07

Δεν ξερω για Φιλαδέλφεια συγκεκριμένα. Αλλά αυτό ειναι πολυ δυνατή επιλογη http://www.naanwich.gr/

Αν θες κινέζικο, φευγουμε αρκετά πιο πάνω (Κηφισιά) ή αρκετά πιο κάτω (Γλυφάδα). https://www.goldenphoenix.gr/
Εγώ για Ινδικό πάω Μοναστηράκι στο Naanwich.
Αυτό του έστειλα παραπάνω. :003:
Μλκ πάω συνέχεια, πώς και δεν σε έχω πετύχει; :smt005:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 16186
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: ΠΣΚ Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 03 Ιαν 2023, 19:11

Εννοείται θα κατέβω κέντρο, παρασκευη βράδυ και όλο το Σάββατο εκεί θα είμαι
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24013
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΠΣΚ Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Ιαν 2023, 19:17

Cecily Anne έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:10
vantono έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:10
Cecily Anne έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:09


Εγώ για Ινδικό πάω Μοναστηράκι στο Naanwich.
Αυτό του έστειλα παραπάνω. :003:
Μλκ πάω συνέχεια, πώς και δεν σε έχω πετύχει; :smt005:
Στάνταρ θα έχουμε πετυχεστεί.
Το καλοκαίρι ειδικά, το είχα εντελώς στέκι! Απογεύματα ακομα και μόνος μου έσκαγα με αμάνικο μετά το γυμναστήριο για να ντερλικώσω. Και το βραδυ ξανά πάλι, με παρέα και πιο επίσημα, με κανενα φλοράλ πουκάμισο :smt005:

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20353
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΠΣΚ Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 03 Ιαν 2023, 19:20

vantono έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:17
Cecily Anne έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:10
vantono έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:10

Αυτό του έστειλα παραπάνω. :003:
Μλκ πάω συνέχεια, πώς και δεν σε έχω πετύχει; :smt005:
Στάνταρ θα έχουμε πετυχεστεί.
Το καλοκαίρι ειδικά, το είχα εντελώς στέκι! Απογεύματα ακομα και μόνος μου έσκαγα με αμάνικο μετά το γυμναστήριο για να ντερλικώσω. Και το βραδυ ξανά πάλι, με παρέα και πιο επίσημα, με κανενα φλοράλ πουκάμισο :smt005:
Κι εγώ απόγευμα με καλό καιρό, θέλω το μπαλκόνι!!!! Νταξ, δεν παίζει, στάνταρντ σε έχω πετύχει :smt005:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 18:20
Phorum.gr user: Stavros ΚΟΣΜΆ Πετρης
Τοποθεσία: σ' αυτή τη χώρα που ζεις / όλοι βρίζουν την τάξη

Re: ΠΣΚ Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης » 04 Ιαν 2023, 14:06

vantono έγραψε:
03 Ιαν 2023, 19:09
Αν επισης, κατεβεις κέντρο και γουσταρεις μπεργκεροκατάσταση, θα πας Tarantino στο Κουκάκι.
Βασικά, θα σου πρότεινα να κατέβεις κέντρο μόνο και μόνο για αυτό!
Θεσσαλονίκη είναι το αρχετυπικό Ταραντίνο, και θα πάει μέχρι Αθήνα να φάει εκεί;

Συγκινήθηκα πάντως που το Εν Αιθρία είναι γνωστό και σε μη-λοκαλς, είχε ξεκινήσει τελείως τοπικά.

Καλές όλες οι προτάσεις για Ν. Φιλαδέλφεια, θα προσθέσω και το Μπικουτί για καφέ (είναι από τα λίγα που ΔΕΝ είναι πάνω σε μεγάλη οδική αρτηρία οπότε ησυχάζει το κεφάλι σου).

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23721
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΣΚ Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 04 Ιαν 2023, 16:46

Πόσο νιουφηδες ειστε ρε;
το Naanwich ειναι απλά η μετεξέλιξη του παλιού Mirch. Αν και απο οτι κατάλαβα ο Λουγκο θέλει κάτι πιο σε φάση εστιατόριο παρά πάρε ενα στο χέρι και δρόμο(το οποίο ναι σπέρνει)

Για κοψίδια πας base Grill αλλά δυστυχώς ειναι στο περιστέρι.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24013
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΠΣΚ Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Ιαν 2023, 16:52

Ερμής έγραψε:
04 Ιαν 2023, 16:46
Πόσο νιουφηδες ειστε ρε;
το Naanwich ειναι απλά η μετεξέλιξη του παλιού Mirch. Αν και απο οτι κατάλαβα ο Λουγκο θέλει κάτι πιο σε φάση εστιατόριο παρά πάρε ενα στο χέρι και δρόμο(το οποίο ναι σπέρνει)

Για κοψίδια πας base Grill αλλά δυστυχώς ειναι στο περιστέρι.
Μπουρνάζι είναι, για την ακρίβεια.

Ναι ξέρουμε ότι ειναι το παλιό Μιρτς, αλλά και τι με αυτό? Εξακολουθεί να γαμαει! :vp12:
Αν και ως Μιρτς δεν μου φαινόταν και κάτι τρομερό. Τώρα έχει φτιάξει πάρα πολύ.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23721
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΣΚ Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 04 Ιαν 2023, 17:05

vantono έγραψε:
04 Ιαν 2023, 16:52
Ερμής έγραψε:
04 Ιαν 2023, 16:46
Πόσο νιουφηδες ειστε ρε;
το Naanwich ειναι απλά η μετεξέλιξη του παλιού Mirch. Αν και απο οτι κατάλαβα ο Λουγκο θέλει κάτι πιο σε φάση εστιατόριο παρά πάρε ενα στο χέρι και δρόμο(το οποίο ναι σπέρνει)

Για κοψίδια πας base Grill αλλά δυστυχώς ειναι στο περιστέρι.
Μπουρνάζι είναι, για την ακρίβεια.

Ναι ξέρουμε ότι ειναι το παλιό Μιρτς, αλλά και τι με αυτό? Εξακολουθεί να γαμαει! :vp12:
Αν και ως Μιρτς δεν μου φαινόταν και κάτι τρομερό. Τώρα έχει φτιάξει πάρα πολύ.
Απο εκεί μονο αυτο το ινδικο σουβλάκι έχω φάει και κάτι άλλα μπινελίκια. Το σουβλακάκι κάβλα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14797
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΣΚ Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 04 Ιαν 2023, 17:12

Ρε τύπε, θα έρθεις για 2,5 μέρες για να δεις έναν αγώνα και σου έχουν προτείνει κάτι μπέργκερ και κάτι χαζά. Λες και ήρθες για να φας και να γράψεις κριτικές, ξέρω γω.

Κανείς δεν πρότεινε κανένα άλλου είδους μαγαζί, κανένα αξιοθέατο, καμμία παράσταση, καμμία φάση... Ούτε καν σε ρώτησαν τι φάσεις γουστάρεις.

Μίζεροι άνθρωποι, να βγουν για να φάνε στου Μάκη του Λίγδα. Τρομερή διασκέδαση και ψυχαγωγία!

Γω που δεν ξέρω από Αθήνα, θα σου πω πάνε καμμία Ακρόπολη και στο μουσείο της, κανένα Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο αν έχεις χρόνο, γιατί είναι μεγάλο, πάνε εκεί Μοναστηράκι, Πλάκα κανέναν περίπατο και κάτι θα βρεις να φας εκεί. Για κάτι άλλο, ψάξε στο διαδίκτυο και θα βρεις. Γουστάρεις μπυραρίες, ρεμπετάδικα, ροκάδικα, χαλαρά μαγαζιά με θέα, κοκτέιλ, θέατρα, ζωολογικό κήπο... Ότι γουστάρεις θα το βρεις.

Φταις και συ όμως, που το άφησες φλου το θέμα. Άλλα γούστα έχει ο ένας, άλλα ο άλλος. Πρέπει να ξηγηθείς τι γουστάρεις, για να υπάρχει μια πυξίδα, αν και πάλι ο καθείς θα πει το δικό του, έτσι για να το παίξει ψαγμένος στα ψωμιά για τοστ και στις χτυπητές.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 16186
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: ΠΣΚ Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 04 Ιαν 2023, 17:21

Feindflug έγραψε:
04 Ιαν 2023, 17:12
Ρε τύπε, θα έρθεις για 2,5 μέρες για να δεις έναν αγώνα και σου έχουν προτείνει κάτι μπέργκερ και κάτι χαζά. Λες και ήρθες για να φας και να γράψεις κριτικές, ξέρω γω.

Κανείς δεν πρότεινε κανένα άλλου είδους μαγαζί, κανένα αξιοθέατο, καμμία παράσταση, καμμία φάση... Ούτε καν σε ρώτησαν τι φάσεις γουστάρεις.

Μίζεροι άνθρωποι, να βγουν για να φάνε στου Μάκη του Λίγδα. Τρομερή διασκέδαση και ψυχαγωγία!

Γω που δεν ξέρω από Αθήνα, θα σου πω πάνε καμμία Ακρόπολη και στο μουσείο της, κανένα Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο αν έχεις χρόνο, γιατί είναι μεγάλο, πάνε εκεί Μοναστηράκι, Πλάκα κανέναν περίπατο και κάτι θα βρεις να φας εκεί. Για κάτι άλλο, ψάξε στο διαδίκτυο και θα βρεις. Γουστάρεις μπυραρίες, ρεμπετάδικα, ροκάδικα, χαλαρά μαγαζιά με θέα, κοκτέιλ, θέατρα, ζωολογικό κήπο... Ότι γουστάρεις θα το βρεις.

Φταις και συ όμως, που το άφησες φλου το θέμα. Άλλα γούστα έχει ο ένας, άλλα ο άλλος. Πρέπει να ξηγηθείς τι γουστάρεις, για να υπάρχει μια πυξίδα, αν και πάλι ο καθείς θα πει το δικό του, έτσι για να το παίξει ψαγμένος στα ψωμιά για τοστ και στις χτυπητές.
Τυπε σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες.
Ο φίλος μου θέλει ινδικο εστιατόριο.
Εγώ θέλω live jazz το Σάββατο, αλλά δυστυχώς δε βρήκα κάτι να μου αρέσει.
Επειδή οι μέρες είναι λίγες, είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε πρόταση.
Περιοχή και κόστος δεν παίζουν ρόλο.
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24013
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΠΣΚ Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Ιαν 2023, 17:21

Feindflug έγραψε:
04 Ιαν 2023, 17:12
Ρε τύπε, θα έρθεις για 2,5 μέρες για να δεις έναν αγώνα και σου έχουν προτείνει κάτι μπέργκερ και κάτι χαζά. Λες και ήρθες για να φας και να γράψεις κριτικές, ξέρω γω.

Κανείς δεν πρότεινε κανένα άλλου είδους μαγαζί, κανένα αξιοθέατο, καμμία παράσταση, καμμία φάση... Ούτε καν σε ρώτησαν τι φάσεις γουστάρεις.

Μίζεροι άνθρωποι, να βγουν για να φάνε στου Μάκη του Λίγδα. Τρομερή διασκέδαση και ψυχαγωγία!

Γω που δεν ξέρω από Αθήνα, θα σου πω πάνε καμμία Ακρόπολη και στο μουσείο της, κανένα Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο αν έχεις χρόνο, γιατί είναι μεγάλο, πάνε εκεί Μοναστηράκι, Πλάκα κανέναν περίπατο και κάτι θα βρεις να φας εκεί. Για κάτι άλλο, ψάξε στο διαδίκτυο και θα βρεις. Γουστάρεις μπυραρίες, ρεμπετάδικα, ροκάδικα, χαλαρά μαγαζιά με θέα, κοκτέιλ, θέατρα, ζωολογικό κήπο... Ότι γουστάρεις θα το βρεις.

Φταις και συ όμως, που το άφησες φλου το θέμα. Άλλα γούστα έχει ο ένας, άλλα ο άλλος. Πρέπει να ξηγηθείς τι γουστάρεις, για να υπάρχει μια πυξίδα, αν και πάλι ο καθείς θα πει το δικό του, έτσι για να το παίξει ψαγμένος στα ψωμιά για τοστ και στις χτυπητές.
Ναι, θα βρει 6€ ένα τοστ και 10€ ενα κλαμπ. Και στο Θησείο θα βρει και 8,5€ φυσικό χυμό (τρου στορι όλα).

Για αγώνα κατεβαίνει ο άνθρωπος, θα δει τον αγώνα ως ψυχαγωγία. Να του προτείνουμε να παρατήσει και τον αγώνα και να κυνηγάει τις Καρυάτιδες μήπως?
Για κάτι τετοια ας ερθει το καλοκαίρι και για περισσότερες μερες, που θα εχομεν κι εμεις περισσότερο χρόνο, να τον ξεναγήσομεν εμείς.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 04 Ιαν 2023, 17:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 16186
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: ΠΣΚ Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 04 Ιαν 2023, 17:22

vantono έγραψε:
04 Ιαν 2023, 17:21
Για κάτι τετοια ας ερθει το καλοκαίρι, που θα εχομεν κι εμεις περισσότερο χρόνο, να τον ξεναγήσομεν εμείς.
:D:wave:
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών