Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 11 Ιουν 2023, 21:43

sys3x έγραψε:
11 Ιουν 2023, 21:37
Ο κολλητός μου πουλάει την άδεια του ταξί του γιατί δεν βγαίνει (το δουλεύει αυτός και ένας υπάλληλος) με την φορολόγηση και τα έξοδα συντήρησης κτλ.
Ο κολλητός μου τα κάνει όλα νόμιμα, δεν κλέβει κανέναν, δεν κρύβει εισοδήματα.
Ο κολλητός σου υποθέτω είναι Θεσσαλονίκη, σωστά;
Γιατί αν ναι, ήμουν ξεκάθαρος ότι μιλάω για ταξί στην Αθήνα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Ιουν 2023, 21:47

Otto Weininger έγραψε:
11 Ιουν 2023, 21:43
sys3x έγραψε:
11 Ιουν 2023, 21:37
Ο κολλητός μου πουλάει την άδεια του ταξί του γιατί δεν βγαίνει (το δουλεύει αυτός και ένας υπάλληλος) με την φορολόγηση και τα έξοδα συντήρησης κτλ.
Ο κολλητός μου τα κάνει όλα νόμιμα, δεν κλέβει κανέναν, δεν κρύβει εισοδήματα.
Ο κολλητός σου υποθέτω είναι Θεσσαλονίκη, σωστά;
Γιατί αν ναι, ήμουν ξεκάθαρος ότι μιλάω για ταξί στην Αθήνα.
Δεν το έγραψα ως αντιπαραβολή σε σχέση με Πειραιά - Αθήνα που σίγουρα θα έχει μεγαλύτερο μεροκάματο, ως προς την νομιμότητα το έγραψα και το ότι εάν είσαι σωστός στις υποχρεώσεις σου - δουλεύεις νόμιμα αρχίδια λεφτά σου μένουν στο τέλος στην τσέπη.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41242
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 11 Ιουν 2023, 23:01

Green Dragon έγραψε:
11 Ιουν 2023, 17:40
Lugozzi έγραψε:
11 Ιουν 2023, 17:37
Σπύρος έγραψε:
10 Ιουν 2023, 17:27
Κι εγώ μηχανικός είμαι αλλά είμαι εκτός Ελλάδος. Εγώ έχω άλλο πρόβλημα. Θέλω να πληρώσω αλλά δεν με αφήνουν. Πουθενά στην ηλεκτρονική εφαρμογή του ΚΕΑΟ δεν υπάρχει επιλογή για αποπληρωμή ολόκληρου του ποσού. Έτσι αναγκάζομαι και πληρώνω μήνα με τον μήνα.
Υπάρχει το ποσό για εξόφληση
Εννοείται πως γίνεται. Αφού είναι ο ίδιος κωδικός πληρωμής για κάθε δόση. Σπύρος, μην βάλεις μια δόση, άθροισέ τες και βάλε το συνολικό.
Δεν έχει σημασία αυτό. Κάποιοι κωδικοί είναι συνδεδεμένοι με συγκεκριμένο ποσό κι αν βάλεις παραπάνω ή λιγότερο απορρίπτεται και επιστρέφει στην τράπεζα, όπου θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους και να πας σε υποκατάστημα της επιλογής σου να πάρεις πίσω τα λεφτά στο χέρι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11663
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 11 Ιουν 2023, 23:09

Otto Weininger έγραψε:
11 Ιουν 2023, 20:37
Έχει πει πολλάκις ότι έχει ακίνητα που δεν του προσφέρουν τίποτα. Ας πουλήσει να ξεχρεώσει αυτά που του ήρθαν τώρα και ας αγοράσει την άδεια. Καλύτερη από τα ακίνητα που δεν του προσφέρουν κάτι.
Θα δουλεύει και θα κονομαει καλά λεφτά. Τότε θα ηρεμήσει και το νευρικό του σύστημα και θα είναι χαρούμενος ξανά.
Θα ηρεμήσει το νευρικό του σύστημα αν δουλέψει ταξί; :lol:

Επίσης με 2 ευρώ τη βενζίνη και μειωμένη κίνηση λόγω δυσκολίας του κόσμου να πάρει ταξί, νομίζω πως δεν είναι τόσο καλή ιδέα.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23947
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 11 Ιουν 2023, 23:12

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
11 Ιουν 2023, 23:09
Otto Weininger έγραψε:
11 Ιουν 2023, 20:37
Έχει πει πολλάκις ότι έχει ακίνητα που δεν του προσφέρουν τίποτα. Ας πουλήσει να ξεχρεώσει αυτά που του ήρθαν τώρα και ας αγοράσει την άδεια. Καλύτερη από τα ακίνητα που δεν του προσφέρουν κάτι.
Θα δουλεύει και θα κονομαει καλά λεφτά. Τότε θα ηρεμήσει και το νευρικό του σύστημα και θα είναι χαρούμενος ξανά.
Θα ηρεμήσει το νευρικό του σύστημα αν δουλέψει ταξί; :lol:

Επίσης με 2 ευρώ τη βενζίνη και μειωμένη κίνηση λόγω δυσκολίας του κόσμου να πάρει ταξί, νομίζω πως δεν είναι τόσο καλή ιδέα.
Το πετρέλαιο έχει πέσει στο 1.4 και μπορεί και πιο χαμηλά
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 11 Ιουν 2023, 23:19

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
11 Ιουν 2023, 23:09
Otto Weininger έγραψε:
11 Ιουν 2023, 20:37
Έχει πει πολλάκις ότι έχει ακίνητα που δεν του προσφέρουν τίποτα. Ας πουλήσει να ξεχρεώσει αυτά που του ήρθαν τώρα και ας αγοράσει την άδεια. Καλύτερη από τα ακίνητα που δεν του προσφέρουν κάτι.
Θα δουλεύει και θα κονομαει καλά λεφτά. Τότε θα ηρεμήσει και το νευρικό του σύστημα και θα είναι χαρούμενος ξανά.
Θα ηρεμήσει το νευρικό του σύστημα αν δουλέψει ταξί; :lol:

Επίσης με 2 ευρώ τη βενζίνη και μειωμένη κίνηση λόγω δυσκολίας του κόσμου να πάρει ταξί, νομίζω πως δεν είναι τόσο καλή ιδέα.
Στην Αττική είναι πολύ καλή ιδέα.
Επίσης, το νευρικό του σύστημα θα ηρεμήσει όταν διαπιστώσει ότι μπαίνει μπαγιοκο. Και καλο μπαγιοκο.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Η φωνή της Αληθειας
Δημοσιεύσεις: 3240
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 20:21

Re: Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Η φωνή της Αληθειας » 12 Ιουν 2023, 10:59

Otto Weininger έγραψε:
10 Ιουν 2023, 19:59
Ίακχος έγραψε:
10 Ιουν 2023, 14:27
Ήρθε το μπουγιουρντι της εφορίας και δεν έχω να πληρώσω. Οι δουλειές δεν πάνε καλά, οι αμοιβές των μηχανικών είναι εξευτελιστικές, και αυτοί που με βοηθάνε οικονομικά δεν έχουν τη δυνατότητα να τσονταρουν και σε αυτό.
Θα πουλήσω κάποιο ακίνητο πριν μου το πάρει το κράτος αλλά αυτό είναι προσωρινή λύση.
Εσείς πώς την παλεύετε?
Αν είσαι Αθήνα και σου περισσέψουν λεφτά από την πώληση ακινήτου, αγόρασε ένα ταξί. Μπες και σε Ραδιοταξί, μάθε πιατσες κλπ.

Με δικό σου ταξί, θα βγάζεις από 2 έως 3.000 το μήνα καθαρά ανάλογα με το ποσό θες να δουλέψεις. Όταν το βαρεθείς, νοίκιασε το και ξανάκανε την δική σου δουλειά.
Κάπως μεγάλο δεν είναι το νούμερο; Λες 70-100 καθαρά ημερησίως (άμα υποθέσουμε 30 μέρες :8) ), άρα μικτά πόσα; 300; Βενζίνη+συντήρηση+ασφάλιση+απόσβεση κτλ. Πόσες διαδρομές καθημερινά χρειάζονται για να γίνει τέτοιος τζίρος; Άμα μιλάς για 12-14ωρα, πιο χαλαρά παίζει να είναι στην γαλέρα του φραπεζίτη :lol: .

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23947
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Ιουν 2023, 11:10

Η φωνή της Αληθειας έγραψε:
12 Ιουν 2023, 10:59
Otto Weininger έγραψε:
10 Ιουν 2023, 19:59
Ίακχος έγραψε:
10 Ιουν 2023, 14:27
Ήρθε το μπουγιουρντι της εφορίας και δεν έχω να πληρώσω. Οι δουλειές δεν πάνε καλά, οι αμοιβές των μηχανικών είναι εξευτελιστικές, και αυτοί που με βοηθάνε οικονομικά δεν έχουν τη δυνατότητα να τσονταρουν και σε αυτό.
Θα πουλήσω κάποιο ακίνητο πριν μου το πάρει το κράτος αλλά αυτό είναι προσωρινή λύση.
Εσείς πώς την παλεύετε?
Αν είσαι Αθήνα και σου περισσέψουν λεφτά από την πώληση ακινήτου, αγόρασε ένα ταξί. Μπες και σε Ραδιοταξί, μάθε πιατσες κλπ.

Με δικό σου ταξί, θα βγάζεις από 2 έως 3.000 το μήνα καθαρά ανάλογα με το ποσό θες να δουλέψεις. Όταν το βαρεθείς, νοίκιασε το και ξανάκανε την δική σου δουλειά.
Κάπως μεγάλο δεν είναι το νούμερο; Λες 70-100 καθαρά ημερησίως (άμα υποθέσουμε 30 μέρες :8) ), άρα μικτά πόσα; 300; Βενζίνη+συντήρηση+ασφάλιση+απόσβεση κτλ. Πόσες διαδρομές καθημερινά χρειάζονται για να γίνει τέτοιος τζίρος; Άμα μιλάς για 12-14ωρα, πιο χαλαρά παίζει να είναι στην γαλέρα του φραπεζίτη :lol: .
Ξερεις πως ενα πηγαινε έλα αεροδρομιο τη μέρα είναι ένα πενηντάρικο έτσι; Το πρωί. Το βραδυ ειναι κατοστάρικο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3988
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 12 Ιουν 2023, 11:14

Ερμής έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:10
Η φωνή της Αληθειας έγραψε:
12 Ιουν 2023, 10:59
Otto Weininger έγραψε:
10 Ιουν 2023, 19:59


Αν είσαι Αθήνα και σου περισσέψουν λεφτά από την πώληση ακινήτου, αγόρασε ένα ταξί. Μπες και σε Ραδιοταξί, μάθε πιατσες κλπ.

Με δικό σου ταξί, θα βγάζεις από 2 έως 3.000 το μήνα καθαρά ανάλογα με το ποσό θες να δουλέψεις. Όταν το βαρεθείς, νοίκιασε το και ξανάκανε την δική σου δουλειά.
Κάπως μεγάλο δεν είναι το νούμερο; Λες 70-100 καθαρά ημερησίως (άμα υποθέσουμε 30 μέρες :8) ), άρα μικτά πόσα; 300; Βενζίνη+συντήρηση+ασφάλιση+απόσβεση κτλ. Πόσες διαδρομές καθημερινά χρειάζονται για να γίνει τέτοιος τζίρος; Άμα μιλάς για 12-14ωρα, πιο χαλαρά παίζει να είναι στην γαλέρα του φραπεζίτη :lol: .
Ξερεις πως ενα πηγαινε έλα αεροδρομιο τη μέρα είναι ένα πενηντάρικο έτσι; Το πρωί. Το βραδυ ειναι κατοστάρικο.
Ήρεμα, ήρεμα, πού πας με κατοστάρικο; Είπαμε!!!

https://www.athensairtaxi24.com/el/timokatalogos/

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23947
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Ιουν 2023, 11:17

stella έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:14
Ερμής έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:10
Η φωνή της Αληθειας έγραψε:
12 Ιουν 2023, 10:59


Κάπως μεγάλο δεν είναι το νούμερο; Λες 70-100 καθαρά ημερησίως (άμα υποθέσουμε 30 μέρες :8) ), άρα μικτά πόσα; 300; Βενζίνη+συντήρηση+ασφάλιση+απόσβεση κτλ. Πόσες διαδρομές καθημερινά χρειάζονται για να γίνει τέτοιος τζίρος; Άμα μιλάς για 12-14ωρα, πιο χαλαρά παίζει να είναι στην γαλέρα του φραπεζίτη :lol: .
Ξερεις πως ενα πηγαινε έλα αεροδρομιο τη μέρα είναι ένα πενηντάρικο έτσι; Το πρωί. Το βραδυ ειναι κατοστάρικο.
Ήρεμα, ήρεμα, πού πας με κατοστάρικο; Είπαμε!!!

https://www.athensairtaxi24.com/el/timokatalogos/
Πήγαινε έλα είπα, όχι απλά πήγαινε ή έλα. 110 είναι το βράδυ.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3988
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 12 Ιουν 2023, 11:20

Ερμής έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:17
stella έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:14
Ερμής έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:10


Ξερεις πως ενα πηγαινε έλα αεροδρομιο τη μέρα είναι ένα πενηντάρικο έτσι; Το πρωί. Το βραδυ ειναι κατοστάρικο.
Ήρεμα, ήρεμα, πού πας με κατοστάρικο; Είπαμε!!!

https://www.athensairtaxi24.com/el/timokatalogos/
Πήγαινε έλα είπα, όχι απλά πήγαινε ή έλα. 110 είναι το βράδυ.
Α γράψε λάθος!!! Ε ναι, αλλά και πάλι παίζουν και αναμονές. Δεν είναι το τσουκάλι με τον θησαυρό οι ταρίφες, υπάρχει τρελή προσφορά και πολλοί προτιμούν apps όπου κι εκεί παίζει commission από τους χρήστες. Αν σου φάει 3-3,5 ώρες να βγάλεις 100 ευρώ μικτά, με τις βενζίνες, την ασφάλιση, τη φθορά κτλ., ε δεν είναι και το μυστικό για να γίνεις εκατομμυριούχος.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23947
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Ιουν 2023, 11:21

stella έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:20
Ερμής έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:17
stella έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:14


Ήρεμα, ήρεμα, πού πας με κατοστάρικο; Είπαμε!!!

https://www.athensairtaxi24.com/el/timokatalogos/
Πήγαινε έλα είπα, όχι απλά πήγαινε ή έλα. 110 είναι το βράδυ.
Α γράψε λάθος!!! Ε ναι, αλλά και πάλι παίζουν και αναμονές. Δεν είναι το τσουκάλι με τον θησαυρό οι ταρίφες, υπάρχει τρελή προσφορά και πολλοί προτιμούν apps όπου κι εκεί παίζει commission από τους χρήστες. Αν σου φάει 3-3,5 ώρες να βγάλεις 100 ευρώ μικτά, με τις βενζίνες, την ασφάλιση, τη φθορά κτλ., ε δεν είναι και το μυστικό για να γίνεις εκατομμυριούχος.
Μα δεν είπαμε να γινει εκατομμυριούχος, κάτι εναλλακτικό για να ξελασπώσει λέμε, αν και εφόσον έχει όρεξη να το δουλέψει.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 12 Ιουν 2023, 11:27

Πάντως χωρίς να ξέρω συγκεκριμένα τα οικονομικά του OP, αν δε βγαίνεις πάντοτε υπάρχουν δύο πράγματα που μπορείς να κάνεις:

Είτε μπορείς να βγάζεις περισσότερα χρήματα, είτε να ξοδεύεις λιγότερα. Για να μιλήσω συγκεκριμένα τώρα για τον OP, σε καμία περίπτωση δε θέλω να τον προσβάλλω, μου είναι εξαιρετικά συμπαθής ως χρήστης. Το πρώτο βήμα που πρέπει να κάνει είναι να σταματήσει τον τζόγο κ κάθε άλλη τέτοια εξάρτηση αν αυτή υπάρχει (αλκοόλ, κάπνισμα, σκατοφαγητο απ εξω). Αν υπάρχουν ακίνητα δε γίνεται να νοικιαστουν αυτά αντί να πουληθούν; Θεωρώ την ιδέα του ταξί πολύ κακή, μηχανικός είναι ο άνθρωπος.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23947
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Ιουν 2023, 11:42

Πολλοι ταξιτζήδες είναι κάτι εντελως άλλο αν τους ρωτήσεις.
Δε μου κάνει για τζοδόρος και προφανώς αν ειχε απο κάπου να κόψει θα το είχε κάνει.
Επίσης απο το κόψιμο του τσιγάρου δεν εξοικονομείς τίποτα το σοβαρό, το πολύ 150 το μήνα αν πακετιάζεις και βάλε κάθε μέρα
Και αλκοολ για να πεις πως εξοικονομείς τπτ σοβαρό πρέπει να κατεβάζεις μισό μπουκάλι μακάλαν κάθε μέρα και να το κόψεις.
Αυτο ισχύει και για το φαϊ απεξω.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14849
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πόσοι χρωστάτε εφορία, ασφαλιστικές εισφορές, ΕΝΦΙΑ, ΔΕΗ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 12 Ιουν 2023, 11:50

Ερμής έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:42
Πολλοι ταξιτζήδες είναι κάτι εντελως άλλο αν τους ρωτήσεις.
Δε μου κάνει για τζοδόρος και προφανώς αν ειχε απο κάπου να κόψει θα το είχε κάνει.
Επίσης απο το κόψιμο του τσιγάρου δεν εξοικονομείς τίποτα το σοβαρό, το πολύ 150 το μήνα αν πακετιάζεις και βάλε κάθε μέρα
Και αλκοολ για να πεις πως εξοικονομείς τπτ σοβαρό πρέπει να κατεβάζεις μισό μπουκάλι μακάλαν κάθε μέρα και να το κόψεις.
Αυτο ισχύει και για το φαϊ απεξω.
Νομίζω υποτιμάς την αξία των μικροεξόδων, τύπε.

Τσιγάρο, καφές και φαγητό απ' έξω ως καθημερινότητα και όχι ως διασκέδαση, είναι αρκετά έξοδα. Αν δεν μπορείς να κάνεις κουμάντο σε απλά, βασικά και περιττά πράγματα, θα μπορέσεις σε μεγαλύτερα;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών