Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5855
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 19 Απρ 2024, 14:01

Ναύτης έγραψε:
19 Απρ 2024, 13:47
Isildur έγραψε:
19 Απρ 2024, 13:41
Ναύτης έγραψε:
19 Απρ 2024, 13:40

Εντάξει, και το 85% της Γεωργίας είναι εντυπωσιακό. Μάλλον θεωρούν τον Στάλιν σαν πολιτισμικό γίγαντα, δεν εξηγείται αλλιώς.
Έχουν και μπόλικους Έλληνες εκεί, μην το ξεχνάς.
Λες ε; Μπορεί.
Πάντως μούφα μού φαίνεται ο χάρτης, πιο ψωνάρες για τον πολιτισμό τους απ' τους Γάλλους δεν έχει στην Ευρώπη.
https://www.statista.com/chart/amp/1594 ... to-others/ :roll:
Πρώην εκμισθωτής του κυλικείου της Βουλής λάδωσε για παραμείνει ανοιχτός ενώ έπρεπε να έχει κλείσει απο το 2016, απο τότε που πηρε το κυλικείο δηλαδή.

Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23877
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 19 Απρ 2024, 14:07

https://www.libarts.colostate.edu/publi ... -for-them/
In That’s Not Funny, “complex” takes on an important double meaning. On the one hand, liberals have developed a social-psychological complex—it feels difficult, even dangerous, to acknowledge that their political opposition can produce comedy. At the same time, the right has been slowly building up a comedy-industrial complex, utilizing the humorous, irony-laden media strategies of liberals such as Jon Stewart, Samantha Bee, and John Oliver to garner audiences and supporters. Right-wing comedy has been hiding in plain sight, finding its way into mainstream conservative media through figures ranging from Fox News’s Greg Gutfeld to libertarian podcasters like Joe Rogan. That’s Not Funny taps interviews with conservative comedians and observations of them in action to guide readers through media history, text, and technique. You will find many of these comedians utterly appalling, some surprisingly funny, and others just plain weird. They are all, however, culturally and politically relevant—the American right is attempting to seize spaces of comedy and irony previously held firmly by the left. You might not like this brand of humor, but you can’t ignore it.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41536
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 19 Απρ 2024, 14:20

GoBzi έγραψε:
19 Απρ 2024, 11:09


Απάντησα και σε άλλο σχόλιο επί του θέματος, αλλά θα στο κάνω πιο νιανιά εδώ.

Η εικόνα που έχεις για τους Εβραίους είναι αυτή:
Εικόνα

Το κάθε πλοκάμι για εσένα συμβολίζει ΛΟΑΤΚΙ, Biden, ISIS, MKO και πάει λέγοντας, θεωρώντας πως όλα αυτά υποκινούνται από τους νεοταξ οι οποίοι είναι όλοι Εβραίοι, στην καλύτερη η συντριπτική πλειοψηφία.

Ναζί δεν είσαι δεν με την καμία, αλλά σίγουρα έχεις πέσει θύμα της προπαγάνδας τους. :102:



Αν αντικαταστησεις το πλοκαμι με τους Νεοταξ στη θεση των Εβραιων μεσα εισαι.

Εχω πει οτι η Νεα Ταξη ουσιαστικα προαναγγελεται απο το πως μεθοδευτηκε να περασει η Κεντρικη Τραπεζα των ΗΠΑ σε ενα ιδιωτικο τραπεζικο καρτελ το 1913.

Και οχι δεν ηταν Εβραιοι ολοι οι εκπροσωποι του καρτελ.

Οι Ροκφελερ δεν ηταν Εβραιοι, οι Ροτσιλντ ναι ηταν Εβραιοι και ο Μοργκαν οχι μονο δεν ηταν Εβραιος αλλα επιπλεον ηταν και αντισημιτης.

Εγω παντα ελεγα οτι το προβλημα μας ειναι οι Νεοταξ λοιπον, εχω το κοπυραιτ σε αυτο και τα κειμενα υπαρχουν και εδω μεσα και σε περιοδικα και στα βιβλια μου, ουδεποτε το εξειδικευσα σε Εβραιους η καθισα να κανω λογιστικη ποσο % των Νεοταξ ειναι Εβραιοι γιατι απλα δεν μ' ενδιεφερε.

.

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1737
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 19 Απρ 2024, 14:22

εχει το κοπυραιτ λεει :smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Βίνγκιλοτ
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: 24 Μάιος 2023, 20:30

Re: Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βίνγκιλοτ » 19 Απρ 2024, 14:26

hellegennes έγραψε:
19 Απρ 2024, 13:16
Μα δεν έχω σκοπό να βγω να εκφράσω δημόσια κάτι. Μου αρκεί το φόρουμ. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχω την ελευθερία να το κάνω αν θέλω.

Δεν έχει καμμιά σημασία. Δεν μεταβάλλει την λογική αυτό. Όσο έχω την δυνατότητα να ανοίξω ιστολόγιο, άλλο τόσο έχεις εσύ την δυνατότητα να ανοίξεις ένα μαγαζί.

Αν επιτρέψεις το επιχείρημα "δεν είναι υποχρεωμένος ο τάδε ιδιώτης να σου παρέχει βήμα", επιτρέπεις ένα επιχείρημα απαρτχάιντ: "δεν είναι υποχρεωμένος ο τάδε ιδιώτης να σου παρέχει υπηρεσίες (για όποιον λόγο)".

Δεν έχεις δώσει καμμιά εξήγηση γιατί το ένα είναι επιτρεπτή θέση και το άλλο όχι. Σε κάποιο προστατευμένο, θεμελιώδες δικαίωμα θα πρέπει να βασιστείς κι αν το κάνεις αυτό δεν βλέπω πώς μπορείς να παρακάμψεις το θεμελιώδες, προστατευμένο δικαίωμα του ελεύθερου λόγου.
Δεν είναι ότι δεν μπορείς να βγεις στον ΑΝΤ1, είναι ότι δε θέλεις. :D

Κατά τα άλλα, εσύ πρέπει να αιτιολογήσεις την εξίσωση με απαρτχάιντ που κάνεις. Το να λες ότι και στις δύο περιπτώσεις αρνούνται μια εξυπηρέτηση μπορεί να μοιάζει εύκολο, αλλά στερείται σοβαρότητας. Το απαρχάιντ είναι κάτι συγκεκριμένο.

Κατά τα άλλα, ξαναλέω πως ο τρόπος που συνδέεις την ελευθερία του λόγου με την πρόσβαση ποσοτικοποιεί αυτή την ελευθερία, όσο και αν το αρνείσαι.
Otto Weininger έγραψε:
19 Απρ 2024, 20:19
Ορθά να τιμωρηθεί ο αστυνομικός, αφού δεν έχει μάθει ακόμα τρόπους να ακινητοποιεί τέτοια άτομα χωρίς να τα τραυματίζει τόσο πολύ και τόσο εμφανώς.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41536
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 19 Απρ 2024, 14:27

Πληροφοριακα μαλιστα το 2018 δεχτηκα απιστευτο πολεμο στο fb επειδη υπερασπιστηκα το κρατος του Ισραηλ απο καποια ομαδα πολυ φιλοπαλαιστινιων Συριζαιων που επειδη τους πηγα κοντρα αναφεροντας πως ο Εβραισμος διεκδικει εδαφικα μονο μια εκταση σαν την Πελοποννησο σε μια θαλσσα αραβικων κατακτησεων απο τη Μεση Ανατολη μεχρι το Μαροκο κι επειδη τους αποδομησα ολα τα επιχειρηματα με ιστορικα στοιχεια μου κηρυξαν τον πολεμο, με σκυλοβρισαν και μου εκαναν ομαδικο μπλοκ απο τους λογαριασμους τους.

Αλλο ομως να υπερασπιζομαι το μικροσκοπικο κρατιδιο του Ισραηλ κοντρα στη θαλασσα των αραβικων εδαφων κι αλλο να δεχομαι την προνομιακη μεταχειριση ενος εθνους σε βαρος των υπολοιπων με την κομπινα του αντισημιτισμου.

.

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1737
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 19 Απρ 2024, 14:28

φοβερος, απιστευτος πολεμος το μπλοκ

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5855
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 19 Απρ 2024, 14:32

Πλέριος έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:22
εχει το κοπυραιτ λεει :smt005::smt005::smt005:
Ο Έλληνας Άλεξ Τζόουνς της καρδιάς μας. :g094:
Πρώην εκμισθωτής του κυλικείου της Βουλής λάδωσε για παραμείνει ανοιχτός ενώ έπρεπε να έχει κλείσει απο το 2016, απο τότε που πηρε το κυλικείο δηλαδή.

Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41536
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 19 Απρ 2024, 14:35

Πλέριος έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:28
φοβερος, απιστευτος πολεμος το μπλοκ


Αν σκεφτει κανεις οτι μιλαμε για εκατονταδες ατομα που με λασπολογησαν και σε αλλους και οτι το μπλοκ εγινε αφου πρωτα για δυο μερες με εβριζαν και με απειλουσαν απο ενα σωρο λογαριασμους, ηταν διαδικτυακος πολεμος που τουλαχιστον εγω δεν ετυχε να τον δω παρα μονο σε μια αλλη περιπτωση. Στο φιλο μου τον Τηλεμαχο απο μια μεγαλη ομαδα φεμινιστριων και το Δημητρα.

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 19 Απρ 2024, 14:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1737
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 19 Απρ 2024, 14:37

φεμινιστριες Wiccans να φανταστω

τελικα τα Δατουρα καναν δουλιτσα, δεν ηταν τζουφια

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41536
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 19 Απρ 2024, 14:37

GoBzi έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:32
Πλέριος έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:22
εχει το κοπυραιτ λεει :smt005::smt005::smt005:
Ο Έλληνας Άλεξ Τζόουνς της καρδιάς μας. :g094:


Δεν εχω καμια σχεση ουτε με Αλεξ Τζοουνς, ουτε με Λιακοπουλους και το ξερετε πολυ καλα.

Αν ηθελα θα εβγαζα πολυ περισσοτερα απο αυτους, θα εκανα και το κομματι μου στην τηλεοραση αλλα απλα δεν ηθελα.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71345
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Απρ 2024, 14:38

Αρίστος έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:35
Πλέριος έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:28
φοβερος, απιστευτος πολεμος το μπλοκ


Αν σκεφτει κανεις οτι μιλαμε για εκατονταδες ατομα που με λασπολογησαν και σε αλλους και οτι το μπλοκ εγινε αφου πρωτα για δυο μερες με εβριζαν και με απειλουσαν απο ενα σωρο λογαριασμους, ηταν διαδικτυακος πολεμος που τουλαχιστον εγω δεν ετυχε να τον δω παρα μονο σε μια αλλη περιπτωση. Στο φιλο μου τον Τηλεμαχο απο μια μεγαλη ομαδα φεμινιστριων, τελικα τον πηγαν και δικαστικα αλλα την κερδισε τη δικη.
.
Δεν έχω ιδέα ποιος είναι ο Τηλέμαχος αλλά ρίξε μερικές ινφο για την υπόθεση (χωρίς να αναφέρεις ονόματα), έχει ενδιαφέρον. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41536
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 19 Απρ 2024, 14:41

Πλέριος έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:37
φεμινιστριες Wiccans να φανταστω

τελικα τα Δατουρα καναν δουλιτσα, δεν ηταν τζουφια


Φεμινιστριες οριτζιναλ και Δημητρας σε αλλη περιπτωση.

Καποιοι και καποιες εκει εξω στοχευουν την ελευθερια του λογου μας.

Και αν δεν το αντιλαμβανεσαι οραματα βλεπεις εσυ.

https://cognoscoteam.gr/archives/4549

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 19 Απρ 2024, 14:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41536
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 19 Απρ 2024, 14:42

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:38
Αρίστος έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:35
Πλέριος έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:28
φοβερος, απιστευτος πολεμος το μπλοκ


Αν σκεφτει κανεις οτι μιλαμε για εκατονταδες ατομα που με λασπολογησαν και σε αλλους και οτι το μπλοκ εγινε αφου πρωτα για δυο μερες με εβριζαν και με απειλουσαν απο ενα σωρο λογαριασμους, ηταν διαδικτυακος πολεμος που τουλαχιστον εγω δεν ετυχε να τον δω παρα μονο σε μια αλλη περιπτωση. Στο φιλο μου τον Τηλεμαχο απο μια μεγαλη ομαδα φεμινιστριων, τελικα τον πηγαν και δικαστικα αλλα την κερδισε τη δικη.
.
Δεν έχω ιδέα ποιος είναι ο Τηλέμαχος αλλά ρίξε μερικές ινφο για την υπόθεση (χωρίς να αναφέρεις ονόματα), έχει ενδιαφέρον. :lol:


https://cognoscoteam.gr/archives/4549

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71345
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αν ζούσε ο Τζιμάκος στη σημερινή πολιτική ορθότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Απρ 2024, 14:45

Αρίστος έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:41
Πλέριος έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:37
φεμινιστριες Wiccans να φανταστω

τελικα τα Δατουρα καναν δουλιτσα, δεν ηταν τζουφια


Φεμινιστριες οριτζιναλ και Δημητρας σε αλλη περιπτωση.

Ξερω οτι καποιοι και καποιες εκει εξω στοχευουν την ελευθερια του λογου μας.

Και αν δεν το αντιλαμβανεσαι οραματα βλεπεις εσυ.

https://cognoscoteam.gr/archives/4549

.
Δεν βλέπω οράματα ρε συ, από ορίτζιναλ μηνυσιομανή φεμ και ινσέλ δημητράτα, που την είδαν άγγελοι της κάθαρσης, άλλο τίποτα. Την κατηγορία ήθελα να ξέρω.
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών