Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Μάιος 2019, 13:33

Ασέβαστος έγραψε:
20 Μάιος 2019, 10:56
nikos_hellas έγραψε:
18 Μάιος 2019, 18:55
AreSMareS έγραψε:
18 Μάιος 2019, 18:53

...καθοδηγούμενα; Μα ο ίδιος ο κύρις seismic παραδέχτηκε ότι δεν έχει στοιχεία για πραγματικά κτήρια! Είναι ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ καθοδηγούμενος;
Προς τι η προπαγάνδα εναντίον του; Γιατί να μην του δοθεί η ευκαιρία να εφαρμόσει την ιδέα του;
για να μην σκοτωθει κανας ανθρωπος. :102:
Και για να φάνε τα τρολ του συστήματος!
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 20 Μάιος 2019, 13:36

seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 13:33
Ασέβαστος έγραψε:
20 Μάιος 2019, 10:56
nikos_hellas έγραψε:
18 Μάιος 2019, 18:55
Προς τι η προπαγάνδα εναντίον του; Γιατί να μην του δοθεί η ευκαιρία να εφαρμόσει την ιδέα του;
για να μην σκοτωθει κανας ανθρωπος. :102:
Και για να φάνε τα τρολ του συστήματος!
Δηλαδή; :o

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Μάιος 2019, 13:50

nick έγραψε:
20 Μάιος 2019, 11:11
Μα εστω και τα μισα απ αυτα που ισχυρίζεται να κανει το συστημα της βιδας, για εμας κερδος ειναι.
Φίλε nick δεν είναι επικερδές για αυτούς. Για τον λόγο αυτό είναι απέναντί μου.
Δες την πορεία του Καραθεοδωρή https://www.mixanitouxronou.gr/konstant ... s-ellines/
του Παπανικολάου το τεστ.
Στην ζωή τους το κατεστημένο τους πολεμάει, και μόλις γίνουν τέζα ακίνδυνοι για αυτούς
τότε είναι και περήφανοι που αυτοί οι εφευρέτες ε΄ήταν Έλληνες.
Αυτοί ήμαστε δύστυχος για την Ελλάδα.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Μάιος 2019, 13:52

Archmage έγραψε:
20 Μάιος 2019, 13:36
seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 13:33
Ασέβαστος έγραψε:
20 Μάιος 2019, 10:56


για να μην σκοτωθει κανας ανθρωπος. :102:
Και για να φάνε τα τρολ του συστήματος!
Δηλαδή; :o
Δεν ξέρεις ότι υπάρχουν πληρωμένα τρολ που συκοφαντούν?
Εμ στο δένδρο το καλό μήλο πετροβολούν. Το σάπιο πέφτει μόνο του.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 20 Μάιος 2019, 13:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 20 Μάιος 2019, 13:56

seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 13:52
Archmage έγραψε:
20 Μάιος 2019, 13:36
seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 13:33
Και για να φάνε τα τρολ του συστήματος!
Δηλαδή; :o
Δεν ξέρεις ότι υπάρχουν πληρωμένα τρολ που συκοφαντούν?
Συκοφαντία είναι να γράφουν ψέμματα. Μέχρι στιγμής δε βλέπω κάτι τέτοιο εδώ, αλήθεια είναι ό,τι γράφεται.

Αν έχεις αντίρρηση, τα μηνύματα εδώ είναι, δείξε ένα ψέμμα που γράφτηκε.

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5221
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 20 Μάιος 2019, 14:05

seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 13:50
nick έγραψε:
20 Μάιος 2019, 11:11
Μα εστω και τα μισα απ αυτα που ισχυρίζεται να κανει το συστημα της βιδας, για εμας κερδος ειναι.
Φίλε nick δεν είναι επικερδές για αυτούς. Για τον λόγο αυτό είναι απέναντί μου.
Δες την πορεία του Καραθεοδωρή https://www.mixanitouxronou.gr/konstant ... s-ellines/
του Παπανικολάου το τεστ.
Στην ζωή τους το κατεστημένο τους πολεμάει, και μόλις γίνουν τέζα ακίνδυνοι για αυτούς
τότε είναι και περήφανοι που αυτοί οι εφευρέτες ε΄ήταν Έλληνες.
Αυτοί ήμαστε δύστυχος για την Ελλάδα.
Τι να πω, οι ανθρωποι περιμενουν σαν τα σαν τα κορακια να πεθάνεις και να σου κλεψουν την εφευρεση, ειναι μακαβριο.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Μάιος 2019, 14:10

Archmage έγραψε:
20 Μάιος 2019, 13:56
seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 13:52
Archmage έγραψε:
20 Μάιος 2019, 13:36
Δηλαδή; :o
Δεν ξέρεις ότι υπάρχουν πληρωμένα τρολ που συκοφαντούν?
Συκοφαντία είναι να γράφουν ψέμματα. Μέχρι στιγμής δε βλέπω κάτι τέτοιο εδώ, αλήθεια είναι ό,τι γράφεται.

Αν έχεις αντίρρηση, τα μηνύματα εδώ είναι, δείξε ένα ψέμμα που γράφτηκε.
Άκου εδώ Όταν σου λέω ένα και ένα κάνουν δύο και μου λέτε να το αποδείξω τότε δεν μπορώ να κάνω τίποτα.
Αν όμως μιλώ την γλώσσα της μηχανικής η οποία δεν είναι παράλογη κανονικά έπρεπε να καταλάβετε τουλάχιστο τι λέω.
Όταν σας δείχνω σπίτι που κάνουν ακριβώς αυτό που κάνω και εσείς λέτε δεν είναι το ίδιο γιατί αυτοί πάνε να πιάσουν την αδράνεια, σας ρωτώ εγώ τι πάω να πιάσω? Όταν σας δείχνω την προεντεταμένη γέφυρα που κρέμεται στον αέρα και χρησιμοποιεί την ίδια μέθοδο ( όχι ίδια πατέντα ) που χρησιμοποιώ και εγώ και μου λέτε δεν είναι το ίδιο, ναι δεν είναι το ίδιο είναι ποιο δύσκολο... αλλά δουλεύει. Το δικό μου όμως δεν δουλεύει.
Μετά από 50 χρόνια στην οικοδομή κατάλαβα ότι η βίδα δουλεύει. Εσείς λέτε ότι δεν δουλεύει σε μεγάλες κατασκευές. Οκ
Πάντως ο σπάγκος δουλεύει για να δέσουμε δέματα, και ο κάβος για να δέσουμε καράβια.
Οι τένοντες τις γέφυρας που εφαρμόζουν προένταση σε τόσο μεγάλα φορτία εφελκυσμού είναι μια χαρά.
Οι δικοί μου τένοντες δεν είναι ισχυροί γιατί δεν ξέρω δεν είμαι μηχανικός.
Δεν μου λες οι εταιρείες που ήξεραν την τσέπη τους γιατί πλήρωναν με 5-6 χιλιάρικα τον μήνα τους εργοδηγούς?
Εσείς το 2003 πόσα παίρνατε?
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14675
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 20 Μάιος 2019, 14:21

Μονο το αιδοιο δεν δενεται.
Δε πανα του βαζεις βιδες, ολο ξεφευγει το ατιμο.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Μάιος 2019, 14:33

Daje έγραψε:
20 Μάιος 2019, 13:31
seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 13:03
Μηχανικός έγραψε:
20 Μάιος 2019, 11:08

Έτσι λέγαμε και για τον Τσίπρα το 14 και είδες το αποτέλεσμα. :D
Εγώ πάλη βλέπω τα αποτελέσματα των πολιτικών μηχανικών που υπόσχονται καλές κατασκευές και σε κάθε ισχυρό σεισμό ανανεώνουν τον αντισεισμικό κανονισμό γιατί είναι ανεπαρκέστατος. Αυτά στην εικόνα είναι αποτελέσματα δικά σας όχι δικά μου.
Είδες κανέναν να πάει φυλακή για τις ψευτιές σας ότι τάχα σχεδιάζεται αντισεισμικά?
Εικόνα
Ρε συ, οι μηχανικοι μπορουν να φτιαξουν κτηρια που ν’αντεχουν και σε συγκρουση με ολοκληρο γαλαξια.
Το προβλημα ειναι το κοστος και ολη η προσπαθεια και το πνευμα των συγχρονων κανονισμων ειναι να βρεθει η χρυση τομη κοστους-ασφαλειας...

Καποτε ανακαλυψαν (χαρη στην εξελιξη της τεχνολογιας η οποια επετρεψε ακριβεστερες μετρησεις) οτι ειχε υποεκτιμηθει η επιδραση του σεισμου στα κτηρια.
Μολις υπολογισαν την αυξηση που θα σημαινε αυτο στο κοστος κατασκευης και εστειλαν τον λογαριασμο στους αρμοδιους φορεις, εκεινοι καταλαβαν οτι για να πληρωθει αυτο το επιπλεον κοστος στο δια ταυτα θα επρεπε να αυξηθουν τα εισοδηματα των πολιτων.
Οποτε ξερεις τι απαντησαν στους μηχανικους?
«Κοφτε το πουλι σας να βρειτε την οικονομικοτερη λυση να πεθαινουν οσο το δυνατον λιγοτεροι ανθρωποι και αφηστε τις παπαριες περι μετρησεων κλπ’

Ολα ειναι θεμα κοστους φιλε. Τα λεφτα πανω απ’ολα.
Βαλε ενα ουζακι να πιουμε τωρα.
Όχι φίλε είναι θέμα τύχης που δεν σκοτωνόμαστε.
Η αντισεισμική τεχνολογία των κατασκευών στην Ελλάδα διαθέτει εδώ και πολλά χρόνια τους πιο σύγχρονους αντισεισμικούς κανονισμούς στον κόσμο! Εν τούτοις οι κατασκευές δεν αντέχουν σε οποιοδήποτε μεγάλο σεισμό. Υπάρχουν πάρα πολλοί αστάθμητοι παράγοντες οι οποίοι μπορούν να επιφέρουν την καταστροφή και στις ποιο σύγχρονες αντισεισμικές κατασκευές. Βασικά οι συντελεστές που καθορίζουν την σεισμική συμπεριφορά των κατασκευών είναι πολυάριθμοι, και εν μέρη πιθανοτικού χαρακτήρα. (Άγνωστη η διεύθυνση του σεισμού, άγνωστο το ακριβές περιεχόμενο των συχνοτήτων της σεισμικής διέγερσης, άγνωστη η διάρκειά της.) Ακόμα οι μέγιστες πιθανές επιταχύνσεις που δίδουν οι σεισμολόγοι, και καθορίζουν τον συντελεστή αντισεισμικού σχεδιασμού έχουν πιθανότητα υπέρβασης, μεγαλύτερης του 10%.
Ο συσχετισμός των ποσοτήτων όπως είναι οι “αδρανειακές εντάσεις – δυνάμεις απόσβεσης – ελαστικές δυνάμεις- δυναμικά χαρακτηριστικά κατασκευής – αλληλεπίδραση εδάφους κατασκευής – επιβαλλόμενη κίνηση εδάφους” είναι μη γραμμικής κατεύθυνσης . Σύμφωνα με τους σύγχρονους κανονισμούς, ο αντισεισμικός σχεδιασμός των κτιρίων γίνεται με βάση τις απαιτήσεις του ικανοτικού σχεδιασμού και πλαστιμότητας. Η αναπόφευκτη ανελαστική συμπεριφορά υπό ισχυρή σεισμική διέγερση κατευθύνεται σε επιλεγμένα στοιχεία και μηχανισμούς αστοχίας.
Ειδικότερα, η έλλειψη ικανοτικού σχεδιασμού των κόμβων και η σαφώς περιορισμένη πλαστιμότητα των στοιχείων οδηγούν σε ψαθυρές μορφές αστοχίας.
Σκοπός του σύγχρονου αντισεισμικού κανονισμού είναι να κατασκευάσει δομές που: α) Σε συχνούς σεισμούς μεγάλης πιθανότητας να συμβούν δεν θα πάθουν τίποτα, β) Σε σεισμούς μέσης πιθανότητας να συμβούν θα πάθουν μικρές, επιδιορθώσιμες ζημιές και γ) Σε πολύ ισχυρούς σεισμούς μικρής όμως πιθανότητας να συμβούν δεν θα έχουμε απώλειες ανθρώπινων ζωών. Άρα δεν θα πρέπει να χρησιμοποιούμε τον όρο «απόλυτα” στις αντισεισμικές κατασκευές. Θα πρέπει να χρησιμοποιούμε τον όρο «ποιοτικές” κατασκευές που σημαίνει εφαρμογή τουλάχιστον των απαιτήσεων όλων των σύγχρονων κανονισμών. Η ποιότητα των κατασκευών και η ασφάλειά τους, είναι και συνάρτηση της οικονομικής κατάστασης των χωρών, μεταξύ των άλλων παραγόντων. Είναι ευνόητο ότι φτωχές χώρες δεν μπορούν να συγκριθούν με χώρες όπου έχουν ακριβούς σύγχρονους αντισεισμικούς κανονισμούς. Συμπέρασμα… δεν υπάρχει απόλυτος αντισεισμικός σχεδιασμός σήμερα, και δεν πρέπει να αναφερόμαστε σε απόλυτο αντισεισμικό σχεδιασμό. Οπότε υπάρχει μεγάλη ανάγκη σήμερα να εφεύρουμε έναν πιο σύγχρονο αντισεισμικό σχεδιασμό ο οποίος να ανταποκρίνεται στον απόλυτο αντισεισμικό σχεδιασμό, με μικρότερο κατασκευαστικό κόστος. Και τον βρήκα τον τρόπο. Δεν τον θέλουν.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 20 Μάιος 2019, 14:36

seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 14:10
Άκου εδώ Όταν σου λέω ένα και ένα κάνουν δύο και μου λέτε να το αποδείξω τότε δεν μπορώ να κάνω τίποτα.
Δε σου λένε αυτό. Σου λένε (εγώ συγκεκριμένα) να μας δείξεις γιατί f=F=2Hz. Ή γιατί πολλαπλασιάζεις, έτσι γενικώς και αορίστως, και δεν κάνεις κάποια άλλη πράξη. Ή πώς μετασχηματίζεις τα μεγέθη του μοντέλου στα μεγέθη του κανονικού (ακόμα κι αν υποτεθεί ότι έτσι σχεδιάζονται τα σπίτια, που δεν ισχύει). Έχουν μια μικρή διαφορά αυτά από το 1+1=2 και φυσικά οι ειδκοί ξέρουν τις απαντήσεις. Εσύ όχι.

seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 14:10
κανονικά έπρεπε να καταλάβετε τουλάχιστο τι λέω.
Δυστυχώς για σένα καταλαβαίνουν όλοι όσοι χρειάζεται τι λες και για αυτό αδιαφορούν.

seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 14:10
Όταν σας δείχνω σπίτι που κάνουν ακριβώς αυτό που κάνω και εσείς λέτε δεν είναι το ίδιο γιατί αυτοί πάνε να πιάσουν την αδράνεια, σας ρωτώ εγώ τι πάω να πιάσω?
Όσο και να χτυπιέσαι, όσο και αν αρνείσαι να το καταλάβεις, εικόνες από το νετ δεν αποτελούν μελέτη.

seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 14:10
Το δικό μου όμως δεν δουλεύει.
Το «δικό σου» είναι κάτι που δεν έχεις φτιάξει ποτέ, δεν έχεις μετρήσει ποτέ, δεν έχεις υπολογίσει ποτέ, δεν έχεις τεστάρει ποτέ.

Το «δικό σου» είναι ένας κύβος από μπετό και κάποιες σχολικές πράξεις που τις κάνεις όπως σε βολεύει, χωρίς να ξέρεις γιατί, απλώς και μόνο για να βγάλεις το αποτέλεσμα που φαντασιώνεσαι.

seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 14:10
Μετά από 50 χρόνια στην οικοδομή κατάλαβα ότι [....]
Και 50 χρόνια μπορεί να σφουγγαρίζει κάποιος νοσοκομεία, αλλά δε γίνεται χειρούργος.


Ο μόνος που λέει συστηματικά ψέμματα εδώ πέρα είσαι εσύ - και ενδεχομένως δεν το καταλαβαίνεις κιόλας.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17125
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 20 Μάιος 2019, 14:41

Τζαμπα χαλιεστε ρε παιδια.
Απο την πρωτη στιγμη σας το 'πα.
Ο ανθρωπος ειναι σε δικο του κοσμο.
Αφηστε τον να γραφει μονος εντελως μπας και βαρεθει και μας αδειασει την γωνια.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Μάιος 2019, 14:57

Άκου εδώ Archmage πείρες ένα πτυχίο από το πανεπιστήμιο και εγώ ένα από την μέση εκπαίδευση. Μπράβο σου. Και εγώ σπούδασα παιδιά στο πανεπιστήμιο και το έχω πληρώσει ακριβά όπως ο πατέρας σου και οι άλλοι πατεράδες. Ξέρεις όμως κάτι. Τα πτυχία μας ήταν το εισιτήριο για να πάμε στην γραμμή εκκίνησης της επιστήμης που λέγετε έρευνα. Η πορεία της ζωής δεν σταματά στο πανεπιστήμιο. Αν εγώ τρέχω και εσύ ακόμα να ξεκινήσεις από την γραμμή εκκίνησης δεν φταίω εγώ. Δεν μιλάω προσωπικά αλλά γεννητικά για κάθε άνθρωπο. Δεν γίνεται όμως να αποκαλείς αμόρφωτο σε αυτά που λέω, έναν άνθρωπο που έχει γράψει σε πολλά επιστημονικά περιοδικά άρθρα πάνω στην έρευνα που κάνω. Τα περιοδικά έχουν και κριτές και κύρος.
Δεν θα βγάλουν άρθρο του μαστρογιάννη αν δεν έχει σοβαρό επιστημονικό υπόβαθρο. Για τον λόγο αυτό μην λες ότι δεν ξέρω. Πες δεν μπορώ να σε καταλάβω.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Μάιος 2019, 15:06

stergiosbik έγραψε:
20 Μάιος 2019, 14:41
Τζαμπα χαλιεστε ρε παιδια.
Απο την πρωτη στιγμη σας το 'πα.
Ο ανθρωπος ειναι σε δικο του κοσμο.
Αφηστε τον να γραφει μονος εντελως μπας και βαρεθει και μας αδειασει την γωνια.
Στα περιοδικά όμως που γράφω τα παίρνεται και τα πληρώνετε για να μάθετε τι λέω.
Στα φόρουμ με διαβάζεται σαν τρελοί.
http://www.amoives.gr/forum/%cf%83%cf%8 ... 9d7d01e6f0

https://www.3dr.eu/forum/viewforum.php? ... 955380bb0a

Στα περιοδικά Σκυρόδεμα και χάλυβας , Μεταλλικές Κατασκευές , υπάρχουν πολλά άρθρα μου.
Αυτά που έγραψα εδώ θα δημοσιευθούν τον Ιούνιο στο περιοδικό Σύγχρονη Τεχνική Επιθεώρηση.
Για τον λόγο αυτό σταματήστε το κουτσομπολιό. :D
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14675
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 20 Μάιος 2019, 15:07

Με λιγα λογια seismic, εσυ δεν ψαχνεις για ατομα να κρινουν την «εφευρεση» σου.
Ψαχνεις για ατομα να σε αποθεωνουν και ταυτοχρονα να προμοταρουν/προωθησουν το εργο σου.
Σωστα?

Αρα νομιζω οτι το νημα πρεπει να μεταφερθει στις Αγγελιες.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Μάιος 2019, 15:09

Daje έγραψε:
20 Μάιος 2019, 15:07
Με λιγα λογια seismic, εσυ δεν ψαχνεις για ατομα να κρινουν την «εφευρεση» σου.
Ψαχνεις για ατομα να σε αποθεωνουν και ταυτοχρονα να προμοταρουν/προωθησουν το εργο σου.
Σωστα?

Αρα νομιζω οτι το νημα πρεπει να μεταφερθει στις Αγγελιες.
Το μόνο που ψάχνω είναι τον μπελά μου. Αυτά είναι επιστήμη αγόρι μου δεν είναι μάρκετινγκ.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών